2 Komentarze

Naukowe podstawy nacjokratyzmu – premiera książki Doc. Kosseckiego

WP_20141204_025
W tym tygodniu drukarnię opuściła najnowsza książka docenta Józefa Kosseckiego pt. „Naukowe podstawy nacjokratyzmu”. Poniżej fragment książki:
„Kosmopolityzm stoi w przededniu klęski, nacjonalizmy dochodzą do głosu, a przed ludzkością stoi dylemat czy zwyciężą nacjonalizmy skrajne czyli szowinizmy narodowe, zaś tam gdzie nie ma jeszcze ukształtowanych narodów, szowinizmy ideologiczne niejednokrotnie przebrane w szaty religijne, czy też nacjonalizm naukowy, który postuluje pełną niepodległość zewnętrzną i wewnętrzną dla wszystkich narodów.
Rywalizacji między narodami nie da się uniknąć, jednak w epoce rewolucji naukowo informacyjnej, nie powinna ona polegać na konfrontacji energetycznej – zwłaszcza militarnej, lecz na rywalizacji informacyjnej.
P
olska, której przemysł w dużej mierze został zniszczony lub podporządkowany obcemu kapitałowi, realizującemu własne interesy, niejednokrotnie sprzeczne z naszymi interesami, może właśnie w dziedzinie procesów informacyjnych znaleźć swoją szansę, bazując na wysokim stopniu scholaryzacji naszego narodu i wyprzedzeniu w pewnych dziedzinach – o którym mówiliśmy wyżej. Trzeba się tylko dokształcić w odpowiednich dziedzinach nowoczesnej nauki.
Nasza młodzież nie musi emigrować za granicę by znaleźć pracę, może ona rozpocząć prowadzenie usług informacyjnych nie tylko w skali krajowej ale i międzynarodowej, w oparciu o Internet.”
Książka jest przedpremierowo dostępna w księgarni Zinamon:
Można ją zamówić do domu, paczkomatu lub odebrać (bez dodatkowych kosztów!) w jednej ze 150 księgarń.
Wszelkie informacje o premierze książki zamieszczane będą na Facebooku pod adresem:
WP_20141204_050 WP_20141204_041
Reklamy

2 comments on “Naukowe podstawy nacjokratyzmu – premiera książki Doc. Kosseckiego

  1. Komentarz nie odnosi się do wpisu powyżej, jednak wklejam go tu z racji tego, że dzięki temu być może nie zostanie przeoczony.

    Czy wykłady prowadzone w różnych miastach w ramach NAI są nagrywane? Wielka szkoda jeśli odpowiedź jest negatywna. Może warto pomyśleć o zorganizowanie zbiórki na sprzęt nagrywający przy okazji zbierania innych datków?
    Na wielu kanałach NAI + HarFOR regularnie (w ramach cyklu) pojawiają się jedynie wykłady w ramach PSC, szkoda że jedynie ta część Państwa działalności jest archiwizowana i udostępniana za pomocą internetu.

    Pozdrawiam

  2. Maciej z jakiego miasta jestes? Możesz dołączyć do grupy i nagrywać…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: