Dodaj komentarz

Gratulacje z okazji uzyskania stopnia naukowego

   Z radością zawiadamiamy, iż współzałożyciel i koordynator Poznańskiego Oddziału Narodowej Akademii Informacyjnej (wraz z Kol. Maciejem Konarskim) oraz Prezes Korporacji Akademickiej Baltia – Kolega Maciej Henryk Górny – w grudniu Roku Pańskiego 2016 uzyskał stopień doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo, specjalność – kryminalistyka (obrona odbyła się 8 XII 2016 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, uchwała Rady Wydziału o nadaniu stopnia podjęta została 19 grudnia). Kolega Górny zdał z ocenami bardzo dobrymi egzaminy doktorskie (przedmiot kierunkowy – kryminalistyka, przedmiot dodatkowy – filozofia), a następnie przystąpił do zakończonej sukcesem publicznej obrony dysertacji doktorskiej pt. „Optymalizacja czynności kryminalistycznych”. W rozprawie tej Autor skupił się na taktyce kryminalistycznej i metodologii kryminalistyki, nie zabrakło też rozważań z teorii kryminalistyki. Kolega Górny wykorzystał, usystematyzował i rozwinął w swojej pracy wiele koncepcji wybitnych polskich cybernetyków – prof. Mariana Mazura i doc. Józefa Kosseckiego. Promotorem dysertacji była prof. nadzw. dr hab. Anna Koziczak. Publicznej obronie Kolegi Górnego przysłuchiwał się insp. Maciej Węgrzyn, stały prelegent Narodowej Akademii Informacyjnej, który wziął też później udział w obiedzie „poobronnym” i w związanych z nim dyskusjach.
   Poniżej znajdują się: link do profilu doktora Macieja Henryka Górnego w bazie danych Nauki Polskiej, oficjalne streszczenie rozprawy doktorskiej po polsku i po angielsku, opis zawartości jej rozdziałów (tekst obrazujący koncepcję rozprawy załączony do wniosku o otwarcie przewodu) oraz recenzja pracy autorstwa prof. zw. dr hab. nauk prawnych i mgr chemii Mirosława Owoca.
   Autor rozprawy doktorskiej planuje wydać ją (w nieco zmodyfikowanej wersji) w formie monografii.
   Na marginesie warto nadmienić, iż na końcu dysertacji doktorskiej Kolegi Macieja Henryka Górnego znajdują się podziękowania dla Śp. docenta Józefa Kosseckiego i insp. Macieja Węgrzyna „za życzliwe uwagi i konsultacje w obszarze cybernetyki i dziedzin pokrewnych”.
   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej działalności naukowej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: