Dodaj komentarz

Informowanie, pseudoinformowanie, dezinformowanie — nowy artykuł dra M. H. Górnego

Niedawno ukazał się 12 numer czasopisma naukowego „Studia Administracji i Bezpieczeństwa”. W numerze tym znajduje się m.in. artykuł autorstwa doktora Macieja Henryka Górnego pt. „Informowanie, pseudoinformowanie, dezinformowanie — problemy i metody”. Artykuł ten można bezpłatnie pobrać ze strony czasopisma pod adresem: https://studia.administracji.i.bezpieczenstwa.ajp.edu.pl/resources/html/article/details?id=231294.  

P.S.I. Artykuł został złożony do redakcji na początku lipca AD 2021 i od tego czasu wiele jego tez nabrało aktualności (dotyczy to m.in.: mieszania sfery poznawczej z decyzyjną, dostrzegania zagrożeń tylko z jednego kierunku i ignorowania bądź bagatelizowania zagrożeń z innych kierunków, wykorzystywania walki z rzekomą dezinformacją i rzekomymi „fake newsami” do zwalczania opozycji wewnątrz kraju oraz do ograniczania wolności słowa, niedefiniowania dezinformacji i arbitralnego przypisywania łatki „dezinformacji” wszelkim wiadomościom i opiniom, które są krytyczne wobec mainstreamu, uznawaniu, iż na wojnie nie obowiązują żadne reguły i upodobnianiu się do tego, z czym się rzekomo walczy).  

P.S.II. Zagadnienia poruszone w w/w artykule będą rozwijane w kolejnych artykułach z serii.

P.S.III. Niestety, w toku korekty i składu powstało w tekście nieco błędów, których nie było w tekście przesłanym przez doktora Górnego. Większość z nich to brak spacji oraz zamiana ” – ” na „-” bądź odwrotnie, jednakże zdarzyły się i większe ingerencje polegające na skróceniu zdania czy usunięciu „archaicznego” (w ocenie korekty) sformułowania, czego efektem jest choćby zdanie zaczynające się od „Wystarczy Dość napisać, iż…” (w oryginale było po prostu „Dość napisać…”, ale uznano, że lepiej zmienić „dość” na „wystarczy” zapominając usunąć „dość”) .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: